Tani impregnat do kostki brukowej. Nie stawiaj na produkty wątpliwej jakości

Tanie impregnaty do kostki brukowej nie zapewniają idealnej ochrony ściernej. Ponadto, wątpliwej klasy impregnaty utrzymują nasycenie koloru kostki przez ledwie kilka miesięcy – po nich kostka wraca do pierwotnego wybarwienia.

Pamiętaj, że tanie impregnaty są nadmiernie rozcieńczone – bazują często na mocno rozwodnionych koncentratach. W związku z tym, ich wydajność jest zdecydowanie niższa niż ta, którą deklaruje producent. Jeśli 5 litrów impregnatu o dobrej renomie kosztuje 250 złotych, możesz być pewny, że impregnat za 125 złotych pochodzi z rynków azjatyckich (najczęściej z Chin). Czy warto na nie stawiać? Absolutnie nie.

Dlaczego? Nie chodzi nawet o ich kiepską jakość (kolor i sam efekt utrzymuje się zaledwie przez kilka miesięcy), ale też wątpliwe pochodzenie. Często tani impregnat do kostki brukowej nie posiada niezbędnych certyfikatów. Tego typu produkty są często, najzwyczajniej w świecie, szkodliwe dla środowiska. Niejednokrotnie w naszej pracy trafialiśmy na doniesienia o tanich impregnatach, które pogorszyły pierwotny wygląd kostki brukowej. Oczywiście nie musisz przepłacać – nie daj się jednak naciągnąć na tani impregnat do kostki brukowej, który przyniesie tylko więcej szkody niż pożytku.


KONTAKT Z NAMI:
telefon ikona
tel. 799 836 350
tel. 514 075 848
kontakt ikona
office@impregnacjakostki.eu
NEWSLETTER:
Materiały edukacyjne i promocja dla fachowców
separator